Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Nie tylko klocki lego

Wśród wystawców na legnickich targach dla dzieci sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Diecezji Legnickiej.

Na terenie Letia Business Center rozpoczęły się dziś I Targi dla Dzieci i Rodziców "Dziecięcy Miszmasz". Obok stoisk z puzzlami, dziecięcymi bucikami czy kursami językowymi dla najmłodszych, znalazło się stoisko dwóch poradni życia rodzinnego - z Lubina i Jawora.

- Stwierdziliśmy, że jest to znakomite miejsce, aby przez bezpośredni kontakt z rodzicami, którzy tu przyjdą po oferty przedszkoli czy firm, zainteresować ich także naszą ofertą - mówi Agata Szymkowiak ze Specjalistycznej Poradni im. św. Joanny Beretty-Molli w Lubinie. A ta oferta to m.in. bezpłatne porady doradców rodzinnych, terapeutów zajmujących się uzależnieniami, pediatrów czy psychologów.

- W ofercie poradni rodzinnych w Legnicy, Lubinie czy Jaworze nie brakuje także specjalistów z innych dziedzin - logopedów, położnych środowiskowych czy prawników, i to zarówno prawa kościelnego, jak i cywilnego. Te trzy poradnie to także warsztaty tematyczne, wykłady oraz grupy wsparcia dla osób w trudnej sytuacji - wylicza A. Szymkowiak.

Nie tylko klocki lego   Organizatorzy zapewniają, że targi dla rodziców i dzieci nie mają nic wspólnego z jarmarcznym charakterem. Tu liczą się edukacja i pomoc w najbardziej palących kwestiach wychowawczych Roman Tomczak /Foto Gość

Na tym samym stoisku można było spotkać także przedstawicieli najmłodszej w diecezji Poradni Specjalistycznej im. św. Ojca Pio, która 10 kwietnia powstała w Jaworze.

- Stoisko nasze cieszy się sporym zainteresowaniem. Ludzie pytają przede wszystkim o zakres pomocy, którą świadczymy, o psychologa, bo - jak się okazuje - z tym mają najwięcej kłopotów rodzice - mówi Marek Jabłoński, doradca rodzinny z poradni przy par. św. Marcina w Jaworze.

Monika Szerszeń-Pichla, reprezentująca firmę Hanaprojekt, organizatora targów, mówi, że ich idea polega na skojarzeniu w jednym miejscu rodziców, dzieci i przedstawicieli firm, które mają im coś do zaoferowania. Jednak nie tylko o zabawki tu chodzi.

- Na targach można znaleźć zarówno ofertę zabawową dla dzieci, jak i szeroki panel edukacyjny dla rodziców - wyjaśnia. - W natłoku chińszczyzny, która nas zalewa, możliwość spotkania producentów cenionych za jakość i walor ekologiczny zabawek pojawiła się w Legnicy po raz pierwszy.

Do tego dochodzi panel edukacyjny dla rodziców, prowadzony rzez psychologów, lekarzy i pedagogów. Zajęcia dotyczą takich zagadnień, jak: dostosowywanie skali nagród, pierwsza pomoc w sytuacji zagrożenia życia czy warsztaty językowe dla dzieci oraz budowanie poczucia własnej wartości. Taka wiedza jest dla rodziców bezcenna - uważa M. Szerszeń-Pichla.

Wśród wystawców znaleźli się przedstawiciele zarówno znanych marek światowych, jak i małych firm rodzinnych. W programie dwudniowych (13 i 14 czerwca) targów znalazły się m.in. gimnastyka dla smyka, spotkanie z królem Julianem, spotkanie w Stumilowym Lesie z Kubusiem i Tygryskiem, zajęcia taneczne, plastyczne oraz sportowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy