GN 3/2021 Archiwum

Stań się "kolarzem życia"

Za kilka dni poznamy, gdzie w tym roku pojadą na rowerach młodzi obrońcy nienarodzonych.

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej niezwykle oszczędnie dozują mediom informacje o tegorocznej trasie, twarzy oraz haśle 6. Rajdu dla Życia.

Na teraz wiemy na pewno, że pierwsi „kolarze życia” wyruszą już 26 czerwca, a metę osiągną 6 lipca. Patrząc wstecz, w poprzednich latach pokonywali trasę średnio o długości około 700 km. Jak będzie w tym roku? Nie wiemy, czekamy. Ostatnio młodzi jeździli m.in. między Krzeszowem (diecezja legnicka) a Suwałkami (diecezja ełcka), Zgorzelcem (diecezja legnicka) a Włodawą (diecezja siedlecka) czy między Zakopanem (archidiecezja krakowska) a Helem (archidiecezja gdańska).

- W historii naszych wojaży po Polsce uzbierało się już ponad 12 tys. km. Do inicjatywy przyłączyli się paralotniarze i motocykliści, tworząc swoistą Sztafetę dla Życia. Rajd się rozwija i z każdym rokiem przybiera nowe kształty i dociera do nowych miejsc. O trasie, jaką planujemy przejechać w tym roku, marzyliśmy od dawna. To będzie hit! Początek w Świnoujściu, a dalej zdradzimy już wkrótce się... - mówi ks. Janusz Wilk, pilot i przewodnik Rajdu dla Życia.

Wśród niewiadomych jest też osoba, która swoją twarzą promuje obronę nienarodzonych. W poprzednich latach rajd promowali m.in. Wojciech Cejrowski, Radosław Pazura i Przemysław Babiarz. Kto to będzie? Czeka nas niespodzianka.

- Czekamy na chętnych do przejazdu. Tym razem czekamy nie tylko na rowerzystów, ale i miłośników skuterów. Każdy znajdzie trasę dla siebie. Serdecznie zapraszam! – dodaje ks. Janusz Wilk.

Można się zgłosić, dzwoniąc pod numer telefonu 513 129 362, codziennie od 9.00 do 15.00.

Kolarze jadą przez całą Polskę i po drodze modlą się za nienarodzonych. Dodatkowo wszystkim napotkanym ludziom wręczają materiały pro life.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama