Tam odliczają stópki

Nowy Rok w sierpniu? Takie rzeczy tylko w pielgrzymkowym kalendarzu. Chcesz taki?

W czasie ostatniego spotkania organizacyjnego księży przewodników Pieszej Pielgrzymki Legnickiej działo się naprawdę wiele. Tradycyjnie część decyzji dotyczyła spraw typowo organizacyjnych jak np. o której będą sprawowane Eucharystie w poszczególnych dnia czy też o której rozpocząć pogodny wieczór. Najważniejszą informacją powinno być jednak to, że wszystko jest dopięte na przysłowiowy ostatni guzik i już można śmiało myśleć o wyruszeniu na pielgrzymkowy szlak.

A na ten pielgrzymi wejdą pod koniec lipca. Jeżeli mają państwo problem z zapamiętaniem dokładnie którego dnia, warto zaplanować zakup pierwszego w historii Pieszej Pielgrzymki Legnickiej kalendarza. Dlaczego jest on wyjątkowy?

Po pierwsze są w nim zdjęcia z ostatniej pielgrzymki ku Jasnej Górze. Po drugie, i co chyba najważniejsze, pierwszym jego miesiącem nie jest styczeń a ... sierpień 2015 roku!

Tam odliczają stópki   Każda grupa ma sobie poświęconą jedną stronę Jędrzej Rams /Foto Gość - Przy każdym dniu począwszy od 8 sierpnia, czyli pierwszego dnia po zakończeniu tegorocznej pielgrzymki, w rogu znajduje się malutki ślad ludzkiej stopy z liczbą dni pozostałą do kolejnej pielgrzymki. Pomoże to nie przegapić przyszłorocznego wędrowania, a już mogę zdradzić, że ruszy ono w innym terminie niż dotychczas. Wszystko przez Światowe Dni Młodzieży 2016. A pomysł wziął się z odliczania, jaki bawią się od kilku lat młodzi na popularnym portalu społecznościowym - mówi twórca dzieła ks. Dawid Kostecki, przewodnik pielgrzymkowej "trójeczki".

Kalendarz jest przepiękny i jest do nabycia u księży przewodników poszczególnych grup. Cena wyjątkowa, bo jedyne 10 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..