Nowy numer 3/2021 Archiwum

Strefa dostaje skrzydeł

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (LSSE) stawia na rozwój branży lotniczej. Na teren Dolnego Śląska zaprasza przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem i produkcją podzespołów do samolotów.

Transport lotniczy jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin gospodarki w Polsce i na świecie. Odpowiedzią LSSE na rozwój branży lotniczej w regionie ma być Dolnośląski Klaster Lotniczy (DKL). To kolejna, po motoryzacyjnej i edukacyjnej, inicjatywa klastrowa rozwijana w strefie.

Do współpracy zaproszono m.in. ośrodki naukowe, międzynarodowe koncerny zajmujące się projektowaniem i produkcją podzespołów dla przemysłu lotniczego oraz władze regionu.

Pierwszym krokiem ma być podpisanie dokumentów założycielskich Dolnośląskiego Klastra Lotniczego, które zaplanowano na jutro w Lubinie. W uroczystości weźmie udział m.in. Ilona Antoniszyn-Klik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Jak wyjaśnia Magdalena Szott z biura LSSE, głównym celem utworzenia Dolnośląskiego Klastra Lotniczego jest stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorstw powiązanych z branżą lotniczą, prowadzących działalność na terenie Polski południowo-zachodniej.

- Partnerzy klastra chcą m.in. stworzyć dogodne warunki do rozwoju i lokowania nowych przedsiębiorstw przemysłu lotniczego na tym terenie, promować polski przemysł lotniczy za granicą oraz rozwijać sektor badawczo-rozwojowy - wyjaśnia.

- Odbywać się to będzie m.in. poprzez współpracę, wspieranie działalności przemysłowej, transferu wiedzy i wymiany doświadczeń produkcyjnych, handlowych i organizacyjnych, wzajemną pomoc w poszukiwaniu wykwalifikowanej kadry oraz organizację szkoleń i warsztatów - dodaje M. Szott.

Dolnośląski Klaster Lotniczy wspierają też pozostałe strefy ekonomiczne z terenu województwa dolnośląskiego - Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" oraz Ministerstwo Gospodarki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama