Gdzie chcieliby pracować? Jak rodziło się ich powołanie? Jakie słowa przewodnie sobie wybrali? Przedstawiamy sylwetki pięciu nowych księży.
ks. Marcin Bryłkowski
ks. Marcin Bryłkowski
Pochodzi z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kruszynie.
Pracę magisterską pisał na temat: „Formacja chrześcijańska Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w kontekście wyzwań nowej ewangelizacji”.
Na obrazku ma słowa „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”.
Powołanie odkrył, służąc jako ministrant. Później przyszło sześć pielgrzymek pieszych na Jasną Górę w grupie pokutnej. W okresie seminaryjnym pielgrzymował jako kleryk w służbach Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. I to właśnie na Jasnej Górze powiedział Bogu, że pójdzie za Nim jako kapłan, lecz tylko skromnie prosi o łaski potrzebne na tej drodze życia
ks. Dawid Kostecki
Jędrzej Rams /Foto Gość
ks. Dawid Kostecki
Pochodzi z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie.
Pracę magisterską pisał na temat: „Starotestamentalne tło pielgrzymki Jezusa do Jerozolimy na podstawie Ewangelii wg św. Łukasza”.
Na motto obrazkowe wybrał słowa z Psalmu 23: „Pan jest moim pasterzem i nie brak mi niczego”.
Jego powołanie kształtowało się głównie na Spotkaniach Młodych w Krzeszowie i pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę, a rozmowy z księżmi i klerykami ukierunkowały go na kapłaństwo. – One pomagały mi podjąć decyzję i później umacniać powołanie. A gdy już je odkryłem, to odpowiedziałem na nie u stóp Matki Bożej Kalwaryjskiej – mówi ks. Dawid.
ks.Tomasz Pązik
ks. Tomasz Pązik
Pochodzi z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy. To pierwsze powołanie kapłańskie z tej parafii.
Na obrazku ks. Tomasz przytoczył słowa św. Tomasza: „Pan mój i Bóg mój”.
Pracę dyplomową napisał na temat: „Niepłodność małżeńska jako problem moralny”, w której podjął kwestie m.in. in vitro i naprotechnologii.
W trakcie studiów zaangażowany w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i ruchy pro life. Marzy mu się praca z młodzieżą bądź w grupie charyzmatycznej, np. w Odnowie w Duchu Świętym.
ks. Jan Rajczakowski
ks. Jan Rajczakowski
Pochodzi z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy.
Na obrazku prymicyjnym umieścił słowa: „Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce”.
Pracę magisterską pisał na temat: „Salezjański system prewencyjny w kontekście wyzwań nowej ewangelizacji”.
Mówi, że jego powołanie kształtowało się przez służbę przy ołtarzu, Centrum Młodzieży Emaus, Spotkania Młodych i piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Kiedy był w liceum, ważną rolę w jego życiu odegrało duszpasterstwo salezjańskie.
ks. Dawid Stasiak
ks. Dawid Stasiak
Pochodzi z parafii pw. św. Brata Alberta w Jaworze.
Na obrazku ma słowa: „Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał?”.
Pracę dyplomową napisał na temat: „Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa w świetle polskojęzycznych publikacji teologicznych”.
Żywi szczególną cześć do Serca Jezusowego, które zostało przebite i z którego wypłynęły krew i woda na znak zbawienia dla nas. Na wzór patrona parafii, z której pochodzi, swoją posługę kapłańską widzi wśród chorych i potrzebujących.