GN 43/2020 Archiwum

Promocja w Namiotach Maryi

Jeleniogórski campus ŚDM rośnie w siłę, co widać chociażby po niedzielnej akcji.

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego w diecezji legnickiej w Jeleniej Górze otwarte zostały “Namioty Maryi“.

Przy bazylice mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego zostały rozstawione 3 namioty. Był tam m.in. punkt informacyjny połączony z kącikiem dziecięcym, w którym można było dowiedzieć się, czym właściwie są ŚDM, zapisać się do diakoni czy wypełnić zgłoszenie o przyjęciu pielgrzymów do domu podczas Dni w Diecezji. Dzieci mogły pobawić się z wolontariuszami. Znalazł się tam również sklep, w którym można było dostać różne gadżety związane ze ŚDM, jak koszulki, bluzy, kubki, książki, świece oraz przypinki. Był też namiot "Kawiarenka", w którym można było zjeść ciasto oraz napić się kawy czy herbaty. W miasto wyruszyła również grupa wolontariuszy, której zadaniem było rozgłaszanie tej inicjatywy.

Akcja spotkała się z dobrym odbiorem. Młodzież zapisywała się do diakonii, a wiele rodzin zgłosiło się do przyjęcia pielgrzymów pod swój dach. Odwiedzający namiot informacyjny dostali zgłoszenie oraz modlitwę w intencji ŚDM.

Cała inicjatywa była połączona z głoszonym słowem Bożym przez ks. Robert Bielawskiego podczas każdej niedzielnej Eucharystii, podczas których ukazywał pedagogikę Jezusa Chrystusa, której naśladowcą stał się św. Jan Paweł II inicjując Światowe Dni Młodzieży.

Promocja w Namiotach Maryi   W najbliższym czasie taka inicjatywa odbędzie się również w innych rejonach Jeleniej Góry - w Cieplicach oraz na Zabobrzu. Była to pierwsza taka inicjatywa w campusie jeleniogórskim i na pewno nie ostatnia.

Mimo że jest jeszcze sporo czasu do ŚDM, trzeba nagłaśniać tą akcję, by trafiła do jak największego grona osób. Im więcej osób się dowie, tym większe szanse, że Światowe Dni Młodzieży staną się dla Polski nowym Zesłaniem Ducha Świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama