Nowy numer 33/2018 Archiwum

"Piąteczka" ma swój film

- Nie mogłam nie podzielić się z innymi radością pielgrzymowania - mówi Ola, filmowiec.

Grupa numer 5 Pieszej Pielgrzymki Legnickiej nie próżnuje. Do wymarszu ze Zgorzelca zostały jej dwa miesiące. Już dzisiaj dzięki jej członkom można przypomnieć sobie, jak wyglądały zeszłoroczne rekolekcje w drodze do Matki Bożej Częstochowskiej.

Autorką filmu jest Ola Iwanek.

- Na pielgrzymce byłam po raz trzeci. Wzięłam ze sobą kamerę, bo bardzo chciałam uwiecznić jak najwięcej wspomnień. W pewnym momencie powstał pomysł stworzenia z tego materiału krótkiego filmu o pielgrzymowaniu- mówi Ola.

Na razie możemy oglądać kilkuminutową produkcję. W trakcie montażu jest jego dłuższa, bo 30-minutowa wersja.

- Mam jeszcze trochę nauki, muszę pozaliczać kilka przedmiotów i dopiero wtedy będę miała nieco więcej wolnego czasu. Mam nadzieję, że za tydzień, może za dwa, będę mogła zaprezentować finalną wersję. Będą w niej m.in. wypowiedzi uczestników pielgrzymki. Wiele z nich z przymrużeniem oka. Tworząc film chciałam przełamać stereotyp, że na pielgrzymce jest nudno i że się tylko idzie. Jest bardzo radośnie i ciekawie. To właśnie chcę pokazać - mówi Ola Iwanek.

A oto najnowsza produkcja o naszej pielgrzymce:

Grupa 5 PPL
zuzia szwarczyńska

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma