Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bp Regmunt o swojej chorobie

Bp Stefan Regmunt, były biskup pomocniczy naszej diecezji, spotkał się z księżmi z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, którym opowiedział o zmaganiu z chorobą i których prosił o modlitwę.

Bp Stefan Regmunt, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, od czterech tygodni znajduje się w jednym z warszawskich szpitali.

W środę spotkał się z kapłanami diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, aby podzielić się z nimi informacją o swoim stanie zdrowia.

- Choć lekarze nie chcieli się na to zgodzić, wyszedłem ze szpitala na przepustkę, bo chciałem wyjaśnić wam pewne rzeczy. W najbliższą sobotę minie czwarty tydzień, odkąd jestem w szpitalu w Warszawie. Chciałbym, żeby wszyscy księża wiedzieli o tym, że przechodzę bardzo poważne badania - powiedział kapłanom bp Regmunt.

Podziękował przy tym za modlitwy w jego intencji oraz prosił o jeszcze.

- Jestem ogromnie wdzięczny księżom za ich modlitwę, więź ze mną. Ze wszystkich stron otrzymuję sygnały o odprawionych Mszach św., o gorących modlitwach. To jest dla mnie bardzo ważne, że czuję wsparcie duchowe, odczuwam modlitewny szturm do nieba. To jest znak wielkiej kultury duchowej kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej - powiedział bp Stefan Regmunt.

W niedzielę we wszystkich kościołach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zostanie odczytany komunikat ordynariusza do wiernych.

Publikując powyższe informacje o spotkaniu z prezbiterami diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, której tematem było zdrowie bp Regmunta, zwracamy się z prośbą o modlitwę w jego intencji.

Prośbę o to wystosował bp Zbigniew Kiernikowski:

Prośba Biskupa Legnickiego o modlitwę
za Ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, biskupa Stefana Regmunta

Umiłowani diecezjanie! W związku z informacjami o stanie zdrowia biskupa Stefana Regmunta zwracam się do Was z serdecznym apelem o modlitwę w Jego intencji.

Szczególnie proszę, aby podczas codziennej Eucharystii modlić się o siły i dar powrotu do zdrowia dla Pasterza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, który przez długie lata służył również Kościołowi Legnickiemu jako biskup pomocniczy.

Modlitwa jednego człowieka potrafi wiele u Pana Boga wyprosić, a cóż dopiero modlitwa wspólnotowa nas wszystkich.

Z serca błogosławię

bp Zbigniew Kiernikowski,

Biskup Legnicki

Legnica, 14 maja 2015 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama