GN 43/2020 Archiwum

Zawód dotknięty uważa się za wybrany

Czy wystarczy jeden dzień, żeby gimnazjalista przekonał się, czy chce być kucharzem, logistykiem, mechanikiem czy może informatykiem? Pomaga w tym projekt kamiennogórskiej SSMP.

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości realizuje program „Mój zawód to moja przyszłość - dotknąć zawodu”. Jak wyjaśnia Iwona Krawczyk, prezes kamiennogórskiej strefy, zajęcia odbywają się bezpośrednio u pracodawców.

- Dzięki temu uczniowie mają możliwość "dotknięcia" wybranych przez siebie zawodów, w rzeczywistych warunkach pracy. To istotny krok na drodze kariery zawodowej - uważa.

Dziś (12.05) kolejna grupa uczniów, tym razem z powiatu lubańskiego, poznawała wybrane przez siebie profesje.

Zajęcia realizowano u pięciu pracodawców, w firmach Kosikowski & Kresky, HS Lubań, w Zakładzie Gospodarki i Usług Komunalnych, w Motelu Łużyce w Lubaniu oraz Interferie Aqua Park Sport Hotel w Świeradowie-Zdroju. Uczniowie poznawali zawody branży metalowej, mechanicznej, informatycznej, gastronomicznej i hotelarskiej.

Dzięki wspólnemu projektowi szkoły będą kształcić młodzież na potrzeby rynku pracy, uczniowie realizować się w wybranej przez siebie profesji, a pracodawca - zatrudniać wykwalifikowanego pracownika.

Z programu skorzystało dotychczas ponad stu gimnazjalistów. Do końca maja w projekcie weźmie udział dwustu kolejnych. Program jest realizowany w ramach Uniwersytetu Zawodowego dla Gimnazjalistów. To kolejna inicjatywa kamiennogórskiej strefy ekonomicznej, będąca częścią klastra edukacyjnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama