Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zmarł bp Józef Pazdur

W czwartek 7 maja do Pana odszedł wieloletni biskup archidiecezji wrocławskiej.

Bp Józef Pazdur był m.in. honorowym obywatelem Chojnowa.

Uroczystości pogrzebowe śp. bp. Józefa Pazdura rozpoczną się w niedzielę 10 maja o 18.00 we wrocławskim kościele pw. NMP na Piasku. Stąd nastąpi eksporta ciała do katedry wrocławskiej, gdzie do 22.00 będzie można indywidualnie modlić się w intencji śp. biskupa.

W poniedziałek 11 maja o 11.00 w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Po Eucharystii trumna z ciałem zmarłego zostanie przewieziona na cmentarz św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida, gdzie zostanie złożona w grobowcu biskupów wrocławskich.


Józef Pazdur urodził się 22 listopada 1924 r. w Woli Skrzydlańskiej. Święcenia kapłańskie przyjął we wrocławskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela 23 grudnia 1951 r. z rąk prymasa Stefana Wyszyńskiego. W latach 1972-1974 był proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chojnowie. Od 1985 r. był biskupem pomocniczym we Wrocławiu. W 2000 r. przeszedł na emeryturę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma