Nowy numer 33/2018 Archiwum

Bera: Musimy wykorzystać tę szansę

Jawor chce włączenia prawie 330 ha do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Władze miasta uważają, że atrakcyjność terenu wzrośnie wraz z budową trasy S3.

Zgodę na to wyrazili radni podczas ostatniej sesji. Uchwała to pierwszy krok do utworzenia na terenie LSSE podstrefy jaworskiej.

- Zagospodarowanie jaworskiej podstrefy to dla mnie priorytetowe przedsięwzięcie na najbliższe lata - mówi Emilian Bera, burmistrz Jawora. Włodarz miasta uważa, że jest realna szansa, aby te tereny w końcu zapełniły się firmami. - To ogromna szansa dla miasta, którą musimy wykorzystać - podkreśla.

Władze strefy dopingują jaworski magistrat. - Za kilka lat będzie przebiegała tutaj trasa o ogromnym znaczeniu dla rozwoju przedsiębiorczości. To będzie magnes dla firm, które mogą tu inwestować i tworzyć nowe miejsca pracy. Cieszymy się, że władze Jawora już dziś myślą perspektywicznie i chcą zadbać o gospodarczy rozwój gminy, dołączając do naszej strefy - komentuje Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

LSSE ma już 18 podstref w bezpośrednim sąsiedztwie najważniejszych szlaków komunikacyjnych tej części Europy. Od lutego w ramach projektu "S3 - Droga Wielkich Możliwości" ministerstwo gospodarki, specjalne strefy ekonomiczne i samorządy Polski zachodniej łączą siły, aby zainteresować przedsiębiorców terenami w pasie istniejącej i projektowanej ekspresówki S3. Pomysł włączenia się w projekt Jawora jest jego naturalnym efektem. Jednak ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie minister gospodarki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma