Nowy numer 44/2020 Archiwum

Tradycyjnie Wadowice na wiosnę

Legnickie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci podkreśla, że św. Jan Paweł II to dla nich wzór!

Na przełomie kwietnia i maja odbyła się doroczna wycieczka – 9. pielgrzymka dzieci i młodzieży, w tym niepełnosprawnych, „Szlakiem Jana Pawła II”. Udział wzięło 54 uczniów wraz z opiekunami legnickich szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Zespołu Szkół w Miłkowicach.

Trasa wycieczki biegła szlakiem tych miejsc, które odwiedzał lub mieszkał i gdzie działał Jan Paweł II. Uczestnicy zwiedzili Górę św. Anny, Oświęcim, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice i, oczywiście, Kraków, w tym sanktuarium w Łagiewnikach i Centrum Jana Pawła II, katedrę wawelską, Muzeum Diecezjalne i kościół św. Stanisława na Skałce, kościół Mariacki i inne zabytki Krakowa.

Największe wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarły piękne urządzone Muzeum w Domu Rodzinnym Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, a także miniatura Placu św. Piotra w Parku Miniatur w Inwałdzie.

To przedsięwzięcie od 9 lat wspiera finansowo Urząd Miasta Legnicy z funduszy PFRON.

- Wzorem do naśladowania w Legnickim Oddziale TPD jest od wielu lat św. Jan Paweł II, który szczególnie kochał dzieci i młodzież - podkreśla Kazimierz Pleśniak z legnickiego oddziału towarzystwa. - Tradycją stało się organizowanie wystaw „Papież JPII wśród dzieci świata”, wystaw filatelistycznych, konkursów plastycznych, itp. Od 2005 r. w kwietniu i październiku organizowane są wieczory pamięci o św. Janie Pawle II, których współorganizatorami są różne szkoły i działające tam Koła Przyjaciół Dzieci. Od 2005 roku odbyło się 21 takich spotkań - wylicza mężczyzna.

Szczególnie uroczysty Dzień Pamięci o wielkim Polaku odbył się w kwietniu w Szkole Podstawowej nr 4 w Legnicy. Prezentowano na nim poezję i pieśni o Janie Pawle II. Wzięły w nim udział delegacje kół z miasta i powiatu legnickiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama