Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dla zawodowców, rodzin i przedszkolaków

Ponad 2 tys. osób wystartowały w II Biegu Papieskim w pierwszą rocznicę kanonizacji JP2. Na kilka godzin Lubin stał się niebieskim miastem.

A to z powodu niebieskich trykotów, w które organizator zaopatrzył wszystkich zawodników. Rekordowa liczba miłośników aktywnego spędzania czasu dosłownie zapełniła trasę biegu. Regionalne Centrum Sportu w Lubinie, główny organizator całego przedsięwzięcia, znakomicie przygotował trasę wszystkich biegów.

Obok głównego 5,5-kilometrowego odcinka dla dorosłych, dzieci rywalizowały na 200 i 600 metrach. W sumie zawodnicy mogli wybrać dla siebie jedną z dziewięciu kategorii. Rywalizację przedszkolaków wygrał Kornel Pieszczyński.

Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny był bolesławianin Kamil Makuś. Kategorię kobiet wygrała Solomiya Maslovska, reprezentująca Ostrów Wlkp. Wśród małżeństw tryumfowali Przemysław i Monika Lachowscy z Klubu Biegacza w Bolesławcu.

Zawodnicy podkreślali znakomitą organizację zawodów. Na uwagę zasługiwał elektroniczny pomiar czasu. Każdy ze startujących miał ze sobą czip. Dzięki niemu w kilka sekund po minięciu mety biegacze otrzymywali na swoje komórki SMS-a z indywidualnym wynikiem i czasem z trasy. Każdy uczestnik biegu otrzymał także pamiątkowy medal.

II Bieg Papieski rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (tzw. małym). Parafia oraz Liceum Salezjańskie w Lubinie byli także współorganizatorami biegu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma