Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Humaniści finaliści

Uczniowie bolesławieckiej szkoły uzyskali najlepszy wynik w dolnośląskim konkursie. W nagrodę pojadą na obóz naukowy, a część z nich wybierze sobie wymarzoną szkołę.

Drużyna humanistyczna Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Bolesławcu wygrała finał Dolnośląskiego Konkursu Gimnazjalistów Liga Naukowa 2015. Drużyna w składzie: Paulina Owerko, Julia Fulczyńska, Agata Dydak oraz Tomislav Pranić uzyskała w finale 2116 pkt.

Maksymalnie do zdobycia było 2480 pkt. Uczniowie bolesławieckiej szkoły, zdobywcy pierwszego miejsca i Złotych Medali Ligi Naukowej, mogą teraz w nagrodę wyjechać na Obóz Naukowy Ligi Naukowej. Ale to nie koniec sukcesów młodych humanistów z Bolesławca.

Dwoje członków zwycięskiej drużyny wywalczyło nagrodę indywidualną i tytuł Laureata Ligi Humanistycznej. Paulina Owerko i Tomislav Pranić będą mogli wybrać sobie dowolne liceum bez konieczności zdawania odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, w tym przypadku z języka polskiego. Opiekunami zwycięskiej drużyny były Teresa Hryńczak i Anna Izba.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma