Nowy numer 3/2021 Archiwum

Humaniści finaliści

Uczniowie bolesławieckiej szkoły uzyskali najlepszy wynik w dolnośląskim konkursie. W nagrodę pojadą na obóz naukowy, a część z nich wybierze sobie wymarzoną szkołę.

Drużyna humanistyczna Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Bolesławcu wygrała finał Dolnośląskiego Konkursu Gimnazjalistów Liga Naukowa 2015. Drużyna w składzie: Paulina Owerko, Julia Fulczyńska, Agata Dydak oraz Tomislav Pranić uzyskała w finale 2116 pkt.

Maksymalnie do zdobycia było 2480 pkt. Uczniowie bolesławieckiej szkoły, zdobywcy pierwszego miejsca i Złotych Medali Ligi Naukowej, mogą teraz w nagrodę wyjechać na Obóz Naukowy Ligi Naukowej. Ale to nie koniec sukcesów młodych humanistów z Bolesławca.

Dwoje członków zwycięskiej drużyny wywalczyło nagrodę indywidualną i tytuł Laureata Ligi Humanistycznej. Paulina Owerko i Tomislav Pranić będą mogli wybrać sobie dowolne liceum bez konieczności zdawania odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, w tym przypadku z języka polskiego. Opiekunami zwycięskiej drużyny były Teresa Hryńczak i Anna Izba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama