Nowy numer 28/2018 Archiwum

Uniwersytet czy Hochschule?

Szkoły zza Nysy Łużyckiej rekrutują polskich uczniów. W tym celu przygotowały spotkanie informacyjne. W zamian oferują gruntowne wykształcenie i większe możliwości na niemieckim rynku pracy.

W najbliższy poniedziałek, 27 kwietnia, w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbędzie się spotkanie uczniów, rodziców oraz mieszkańców Zgorzelca i Görlitz. Tematem spotkania w ramach tzw. Kawiarenki Obywatelskiej będzie możliwość nauki polskiej młodzieży w szkołach ponadgimnazjalnych i wyższych na terenie Niemiec.

Jak wyjaśnia Jürgen Fromberg ze Stowarzyszenia Transgraniczna Sieć Pracy Socjalnej GÜSA e.V., szkoły z Görlitz, w tym także Wyższa Szkoła Zittau/Görlitz, poinformują m.in. jakie warunki należy spełniać, aby rozpocząć naukę w szkołach za Nysą Łużycką.

- Powiemy także, jakie wiążą się z tym koszty. W trakcie spotkania będzie można się także dowiedzieć na jakiego rodzaju wsparcie mogą liczyć uczniowie niemieckich szkół. Powiemy, czego można się u nas nauczyć oraz jakie możliwości na rynku pracy daje uczniom ukończenie naszych szkół - wylicza Jürgen Fromberg.

Przedstawiciele niemieckich placówek edukacyjnych udzielą indywidualnych porad i informacji każdemu zainteresowanemu nauką w niemieckich szkołach. Swoich przedstawicieli przyślą do MDK-u Hochschule Zittau/Görlitz, Augustum Annen Gymnasium in Görlitz, Dietrich Heise Schule in Görlitz oraz DPFA-Schulen GmbH. Spotkanie przygotowywane jest przez Stowarzyszenie Transgraniczna Sieć Pracy Socjalnej GÜSA e.V., we współpracy ze Stowarzyszeniem Interclub Femina oraz Zgorzelecką Radą Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma