Koncert w chmurze

W Polkowicach zakończyły się warsztaty muzyczne przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Finałem spotkania, które przebiegało pod hasłem "Obłok chwały", był koncert we wnętrzach kościoła pw. św. Barbary.

Kilkudziesięcioosobowy zespół chórzystów, organy, sekcja gitar, sekcja smyczków. Tak skonstruowany zespół zagrał wspaniały koncert uwielbieniowy, będący ukoronowaniem prowadzonych w lutym warsztatów muzycznych.

Warsztaty poprowadzili Robert Cudzich i Agnieszka Damrych, stali już goście uwielbieniowych spotkań muzycznych w Polkowicach. - Na tych lutowych warsztatach uczyliśmy pieśni, które zostały wykonane na tym koncercie - wyjaśnia Agnieszka Damrych.

- W lutym też uczestnicy warsztatów dostali od nas nagrania partii wokalnych, których mieli się uczyć w domu. W sobotę tylko sobie to wszystko przypomnieliśmy, aby dziś, czyli w niedzielę, zaśpiewać i zagrać. Najpierw podczas Mszy św., a później w trakcie koncertu "Obłok chwały" - dodaje artystka. To muzyczne spotkanie było ostatnim z trzech, przygotowujących Polkowice do Światowych Dni Młodzieży.

Ks. dr Jarosław Święcicki, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła, gdzie odbywały się wszystkie warsztaty poinformował dziś, że pierwsze zgłoszenia pątników chcących zamieszkać na ten czas w tym mieście już nadeszły. - Kilkudziesięciu młodych Amerykanów i Włochów chciało przyjechać właśnie do Polkowic - mówi z satysfakcją. Organizatorem warsztatów i koncertu uwielbieniowego była parafia pw. św. Michała, Gmina Polkowice i Stowarzyszenie Pro Familia.

Współpraca tych trzech podmiotów zaowocowała już powstaniem katolickiego gimnazjum i przedszkola. Właśnie zakończył się nabór do obu placówek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..