Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Runął mur w Nowogrodźcu

Katastrofa budowlana muru obronnego przy byłym klasztorze magdalenek.

W Nowogrodźcu doszło do katastrofy budowlanej. Zawaliła się część muru obronnego otaczającego dawny klasztor sióstr magdalenek.

Według informacji straży pożarnej, nikt nie został ranny.

Cały dzień służby sprzątały miejsce katastrofy, rozbierając pozostałą, grożącą upadkiem część murów. Wstępnie mówi się, że przyczyną zawalenia mogły być ostatnie deszcze, które podmyły nasyp, na którym stoją mury.

O naprawę zabytku apelował kilka tygodni temu Wojciech Kapałczyński z jeleniogórskiej delegatury Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Mury klasztoru i obronne są własnością gminy Nowogrodziec. W ostatnich latach z jej budżetu organizowano remont murów samego dawnego klasztoru.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma