Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dziury pod pręgierzem

Lwówecka policja zaprasza do niecodziennej akcji prewencyjnej.

Akcja nosi nazwę "Dziura". Policjanci zapraszają w niej do robienia zdjęć ubytkom w jezdni i wysyłania na jej adres.

- Wszystkie zdjęcia opublikujemy na naszym fanpage'u na Facebooku. Te najniebezpieczniejsze dziury na pewno będziemy opisywać i mierzyć. Autor najciekawszego zdjęcia na pewno zostanie jakoś nagrodzony - mówi st. asp. Mateusz Królak oficer prasowy lwóweckiej policji.

Akcja jest owocem przysłuchiwania się policjantów temu, co mówią kierowcy.

- Chcemy pokazać, co się dzieje na naszych drogach. Niestety, często kierowcy nie mogą poruszać się po niektórych odcinkach drogi z prędkością, jaką dopuszcza sam zarządca, bo są one po prostu w bardzo złym stanie! Jako policjanci słyszymy od kierowców, którzy wpadli w poślizg, że próbowali ominąć dziurę bądź inny defekt jezdni. Niestety, my musimy klasyfikować takie zdarzenia jako niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. A to jest krzywdzące dla kierowców - mówi st. asp. Mateusz Królak.

Oficer ma nadzieję, że akcja będzie kubłem zimnej wody wylanym na głowy samorządowców. Zarządcy dróg, na których znajdą się takie dziury, które według policji zagrażają ruchowi, będą otrzymywali wnioski od policjantów o natychmiastową naprawę tych ubytków.

Konkurs będzie trwał do końca maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama