Nowy numer 3/2021 Archiwum

Poczta pociechy i umocnienia

Pierwsze listy "Poczty Miłosierdzia" są już w rękach irackich chrześcijan!

W warszawskim biurze organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie Biskup Yaldo Bassel oraz ks. ks. Douglas Bazi z Iraku otrzymali niecodzienny prezent. W ich ręce zostały złożone listy, które zostały napisane w diecezji legnickiej w ramach „Poczty Miłosierdzia”. Zostało im wytłumaczone kto, kiedy i dlaczego pisał i rysował pozdrowienia specjalnie dla chrześcijan w Iraku.

Przedstawiciele Kościoła z Iraku przyjechali do Polski na zaproszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Goście są doskonałym przykładem tego, co tam się dzieje. Obaj byli uprowadzeni i torturowani przez dżihadystów. Biskup Yaldo Bassel z Bagdadu w roku 2006, zaraz po słynnym wystąpieniu papieża Benedykta XVI w Ratyzbonie. Z kolei ks. Douglas Bazi z Erbilu został uprowadzony w zeszłym roku. Przez dziesięć dni znęcano się nad nim, bito i głodzono. Przyjazd do Polski był możliwy dzięki organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

- Obaj kapłani przyjechali do Polski, aby stanąć przed biskupami podczas spotkania Konferencji  Episkopatu. Jest bowiem współpraca między naszymi Kościołami. Pięknie o niej opowiada patriarcha Kościoła chaldejskiego abp Louis Raphaël I Sako, który mówi że Kościół w Polsce jako pierwszy odpowiedział na apel Kościoła irackiego o przyjściu z pomocą. Dlatego też postanowiliśmy, że listy z „Poczty Miłosierdzia” jako pierwsze trafią do Iraku. Tam będą niosły pociechę i umocnienie w wierze. „Poczta Miłosierdzia” ma wielkie ale to wielkie znaczenie, ponieważ jest namacalnym dowodem tego, że chrześcijanie w Polsce modlą się i wspierają braci w wierze z Syrii czy Iraku – mówi ks. Rafał Cyfka z krakowskiego biura Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Goście byli bardzo zaskoczeni akcją diecezji legnickiej. W podzięce oraz do zachęty do pisania kolejnych listów ks. Douglas powiedział kilka słów specjalnie do nas.

Poczta Miłosierdzia
Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Inicjatywa „Poczta Miłosierdzia” powstała w diecezji legnickiej, jako jedno z przygotowań do dorocznego Marszu dla Życia i Rodziny. Na początku Wielkiego Postu do wszystkich parafii diecezji legnickiej trafiły „skrzynki pocztowe”. Każdy kto tylko ma ochotę może narysować bądź napisać kilka słów z pozdrowieniami dla chrześcijan żyjących w obozach uchodźców bądź na terenach zajętych przez dżihadystów w Syrii, Iraku czy Nigerii.

Skrzynki „Poczty Miłosierdzia” zostaną przywiezione do Legnicy na Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami tego miasta w Niedzielę Palmową. Posegregowane listy zostaną następnie przekazane do organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które dostarczy je do wspólnot Kościoła w wymienionych krajach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama