Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jednak to mężne niewiasty przejdź do galerii

Autorka niezwyklej książki opowiedziała w Legnicy o fascynacji siłą macierzyństwa.

W ramach ostatniego, czwartego sobotniego spotkania poświęconego rodzinie, w auli Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej prelekcję wygłosiła Marta Dzbeńska-Karpińska, autorka książki "Matki - mężne czy szalone?".

- Gdy miałam 14 lat usłyszałam rozmowę dwóch kobiet. Opowiadały o lekarce z Włoch, która wolała donosić ciążę niż podjąć leczenie chemioterapią, które mogłoby zaszkodzić dziecku w łonie. Zszokowała mnie ta wiadomość.Wróciłam do domu z dwiema odkrytymi prawdami. Po pierwsze zszokowało mnie to, że kobieta może nie wrócić ze szpitala, do którego udaje się rodzić. Po drugie byłam wstrząśnięta, że istnieje coś takiego jak aborcja. Dopiero po wielu, wielu latach dowiedziałam się, że ta lekarka to obecna święta Kościoła katolickiego Joanna Beretta Molla - mówiła Marta Dzbeńska-Karpińska.

Po latach, gdy już pracowała jako fotograf, trafiła na informacje prasowe o procesie Alicji Tysiąc oraz o Agacie Olszewskiej-Mróz. Oba skrajne przypadku obudziły w autorce książki potrzebę opisania podobnych do Agaty Olszewskiej-Mróz, dzielnych kobiet, które mimo niebezpieczeństwa utraty zdrowia lub życia zdecydowały się urodzić dziecko.

- Wtedy poznałam jak bardzo szatan nienawidzi życia. Miałam dwa wypadki samochodowe, moja koleżanka, z którą prowadziłam interes nagle zakomunikowała mi, że się z niego wycofuje a na dodatek zaczęło się rozpadać moje małżeństwo - mówiła kobieta.

Na spotkaniu głos zabrali Anna i Roman Kocuba z Bukowca, którzy podzielili się z zebranymi świadectwem swojego życia z Bogiem i troski o swoje małżeństwo.

Podczas wykładu można było oglądać fotografie kobiet, które znalazły się we wspominanej książce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama