Nowy numer 3/2021 Archiwum

Artyści - aplikujcie!

Można zgłaszać się do udziału w 51. Międzynarodowym Plenerze Ceramiczno-Rzeźbiarskim, który od 21 sierpnia ruszy w Bolesławcu.

Plener rozpocznie się 21 sierpnia i potrwa do 12 września. Dzięki zmianie zwyczajowego terminu imprezy zaproszeni rzeźbiarze wezmą udział w największej imprezie promującej miasto nad Bobrem - 21. Bolesławieckim Świecie Ceramiki.

Artystów gościć będą trzy bolesławieckie firmy: Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec", "Ceramika Artystyczna" Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego oraz Fabryka Naczyń Kamionkowych "Manufaktura" Smoleński & Zwierz.

Dodatkowym, nowym miejscem pracy będą pracownie ceramiczne BOK-MCC. Uczestnicy tworzyć będą pod jednym hasłem, które zaproponuje komisarz pleneru Mateusz Grobelny. Utrzymany zostanie sierpniowy termin wernisażu wystawy poplenerowej, która od dwóch lat odbywa się w rynku. Prace powstałe podczas tegorocznej edycji MPCRZ będzie można obejrzeć podczas przyszłorocznego pleneru.

- W trakcie tegorocznego Bolesławieckiego Święta Ceramiki zaprezentujemy rzeźby otrzymane od zakwalifikowanych do pleneru artystów, przez co przybliżymy ich dotychczasowy dorobek, poznamy bliżej uczestników - wyjaśnia Mateusz Grobelny.

Tradycyjnie wydany zostanie katalog pleneru, przybliżający sylwetki artystów oraz prezentujący rzeźby z wystawy poplenerowej. Międzynarodowy plener w Bolesławcu jest jedynym w Polsce plenerem ceramicznym odbywającym się nieprzerwanie od pół wieku.

Prezentuje dorobek artystów ceramików-rzeźbiarzy z całego świata. Zgłoszenia do udziału w plenerze przyjmowane są do końca marca. Formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie www.plenerceramiczny.boleslawiec.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama