Nowy numer 2/2021 Archiwum

Droga Krzyżowa w sali nr 8 przejdź do galerii

Uczniowie katolickiego liceum przeżyli w środę bardzo nietypową lekcję.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Franciszka z Asyżu odwiedziła Małgorzata Kupiszewska. Przyjechała ona do Legnicy na spotkanie w ramach Duszpasterstw Ludzi Pracy`90. Korzystając z okazji, cały dzień spędziła jednak też z uczniami katolickiego liceum. Sama bowiem przez wiele lat uczyła języka polskiego.

Nietypową lekcję odbyli z nią uczniowie wszystkich klas liceum. Głównym tematem spotkania był album "Dokąd zmierzasz?", dzieło zawierające przepiękne rozważania Drogi Krzyżowej oraz liczne oryginalne ilustracje. Książka powstała przy współpracy Polaków mieszkających m.in. w Australii, Ameryce Południowej i Afryce.

Autorka dzieła na początek prosiła o odprawienie z nią nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Do czytania poszczególnych rozważań zaangażowała młodych. Później opowiadała o swoim życiu pełnym pasji, pragnień i zrealizowanych marzeń. Zachęcała do stawiania sobie wymagań i podążania za głosem Boga i swojego serca.

- Bardzo przyjemnie się słucha. Mówi z pasją. Widać że zależy jej na tym, żeby nam przekazać jak najwięcej informacji. Widziałam też wielką wiarę u tej pani. A to jest bardzo ważne dla mnie - mówi po lekcji w sali nr 8 Roksana Korban z klasy II a.

Album "Dokąd zmierzasz?" został uznany za najlepszą książkę katolicką w 2014 roku. Jeden z egzemplarzy został ofiarowany Benedyktowi XVI. Ten zachwycony albumem poprosił o namalowanie specjalnie dla niego obrazu, którego reprodukcja była dołączona jako ilustracja do jednej ze stacji drogi krzyżowej.

Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Legnickiego" na 22 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama