Nowy numer 3/2021 Archiwum

Po odpowiedzi i podpowiedzi...

20 i 21 marca w parafii pw. św. Jana Bosko w Lubinie pod hasłem "Miłość i odpowiedzialność w służbie wychowania" odbędzie się II Forum Wychowawcze. Jego gośćmi będą bp Marek Mendyk oraz dr Tomasz Terlikowski.

Jak wyjaśnia ks. Marcin Kozyra, dyrektor Salezjańskiego Gimnazjum w Lubinie, współorganizatora forum, jest ono skierowane głównie do rodziców, nauczycieli i wychowawców.

- Rzeczywistość kulturowa, w której młodzi ludzie kształtują swoje osobowości, znacząco różni się od czasów, kiedy dorastali ich rodzice i wychowawcy. Często więc nie wiemy, jak roztropnie wpływać na życie własnych dorastających dzieci i z mądrą miłością towarzyszyć im w codziennych zmaganiach, bo nie zawsze je rozumiemy, a nawet nie zawsze znamy - mówi ks. Kozyra.

- Potrzeba jednak nie tylko konkretnie odpowiedzieć na wrażliwość młodego człowieka, ale i głębiej poznać świat kształtujący jego wyobraźnię, myślenie, wybory. Właśnie dlatego lubińskie szkoły salezjańskie - gimnazjum i liceum - proponują II Forum Wychowawcze - wyjaśnia. Gośćmi spotkania będą bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego przy KEP, oraz dr Tomasz Terlikowski, katolicki publicysta, dziennikarz i filozof.

Po odpowiedzi i podpowiedzi...   Tomasz Terlikowski (na zdj. z żoną i najmłodszym dzieckiem) wygłosi w Lubinie aż trzy prelekcje Roman Tomczak /Foto Gość

Obaj prelegenci podejmą tematy dotyczące obrazu dzisiejszej kultury, budowania systemu wartości w czasach nihilizmu oraz odpowiedzialności każdego rodzica, nauczyciela-katolika za kształtowanie osobowości powierzonych im młodych ludzi.

Konferencje, a będzie ich w sumie cztery, odbędą się w sali teatralnej pod kościołem pw. św. Jana Bosko 20 i 21 marca. Organizatorzy już teraz zapraszają do zarezerwowania sobie tego terminu w kalendarzu i uczestnictwa w II Forum Wychowawczym.

- Mamy nadzieję, że ci, którzy pragną kochać mądrzej i bardziej odpowiedzialnie, znajdą na nim odpowiedzi na wiele pytań oraz podpowiedzi, wskazując drogę do własnych poszukiwań w trudzie pracy wychowawczej - uważa ks. Marcin Kozyra.

Szczegółowy program II Forum Wychowawczego w Lubinie można znaleźć na stronie Salezjańskiego Gimnazjum.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama