Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kontrole - mobbing czy konieczność?

W ciągu 4 lat ponad 100 osób straciło pracę w KGHM przez pijaństwo. Związkowcy twierdzą, że kontrole na bramie są poniżające.

Leszek Hajdacki z ZZ Pracowników Przemysłu Miedziowego policzył, że w ubiegłym roku tylko na bramie kopalni "Rudna Główna" alkomatu używano 550 razy. Zatrzymano 35 pracowników. Wśród górników są i tacy, którzy dmuchają w balonik po 100 razy w roku. Związkowiec uważa, że to poniżające dla pracowników. Zastrzega, że z alkoholizmem należy walczyć, ale nie przy pomocy mobbingu, a za taki uważa wielokrotne kontrolowanie.

Władze spółki nie zamierzają jednak zrezygnować z częstych i restrykcyjnych kontroli przychodzących do pracy górników. "Najważniejsze jest bezpieczeństwo" - mówią. W ciągu ostatnich 4 lat za pijaństwo straciło pracę 140 osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma