Nowy numer 44/2020 Archiwum

Latawcem do gwiazd

Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas im. św. Krzysztofa w Lwówku Śląskim zaprasza do wspólnego szybowania. Piąta edycja Międzynarodowych Zawodów Latawcowych "Pera aspera ad astra" za pasem.

Jak mówi Krzysztof R. Wróblewski, kierownik WTZ Caritas w Lwówku Śląskim, co roku celem zawodów jest szeroko pojęta integracja. - Chcemy, aby utrwalił się zwyczaj organizowania dla dzieci i młodzieży oraz osób z niepełnosprawnością zawodów modeli latających - mówi. - Nasze zawody to także znakomity sposób na rozwijanie i doskonalenie umiejętności współzawodnictwa sportowego. Nie mniej ważna jest popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży, tzn. ich uczestnictwo w zajęciach praktycznych i teoretycznych prowadzonych w szkołach, ośrodkach i warsztatach.

Od pięciu lat na wiosnę zapełnia się dziećmi i młodzieżą stadion miejski. Dla wielu z nich to dobra okazja aby rozbudzić w sobie zamiłowanie do różnych rodzajów lotnictwa. Tegoroczne zawody wystartują 20 marca (piątek), jak zwykle na stadionie przy ulicy Kościuszki 3 w Lwówku Śląskim. Zgłoszone latawce muszą spełniać warunki przyjętej tu definicji, która precyzyjnie określa, że latawiec, to "aerodyna bez napędu silnikowego, unosząca się na uwięzi, która może latać w atmosferze wskutek dynamicznego oddziaływania powietrza na nieruchome lub ruchome względem niej powierzchnie nośne".

Wszystkie zgłoszone latawce muszą być wykonane własnoręcznie przez uczestników. Zawody zostaną rozegrane w kategoriach latawców płaskich i skrzynkowych. Latawiec musi być wykonany z drewna i papieru. Organizatorzy dopuszczają stosowanie tworzyw sztucznych na pokrycie, jednak zabrania się stosowania na hol drutu, linki metalowej lub innego materiału przewodzącego prąd.

W razie złych warunków atmosferycznych zawody będą przeniesione do Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim. - W takim przypadku zostanie dokonana ocena statyczna oraz ocena innych wykonanych zadań-niespodzianek, których  wyniki będą decydujące - wyjaśnia Krzysztof R. Wróblewski. Suma uzyskanych punktów decyduje o miejscu w klasyfikacji końcowej.

Zgłoszenia można potwierdzić osobiście lub telefonicznie do 3 marca w budynku warsztatu w Lwówku Śląskim przy ul. Szpitalnej 2, tel. 75/ 734 77 19, lub mejlowo: wrob40@wp.eu. W sprawach organizacyjnych należy kontaktować się z Krzysztofem  R. Wróblewskim (tel. 698 650 939) lub Markiem Madekszą (tel. 693 919 733). Zawody o puchar starosty lwóweckiego organizują wspólnie Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas im. św. Krzysztofa oraz Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama