Nowy numer 25/2018 Archiwum

Oscarowy film powstawał w Görlitz

Czterokrotny oscarowy laureat był kręcony nad Nysą Łużycką! "The Grand Budapest Hotel" dostał Oscara za najlepsze kostiumy, charakteryzację, muzykę i scenografię.

Ostatnia noc była szczęśliwa nie tylko dla "Idy", która otrzymała najwyższe wyróżnienie dla filmu nieanglojęzycznego. Radości nie kryją także mieszkańcy nadgranicznego Görlitz, miejsca, gdzie niemal wyłącznie kręcono zdobywcę aż czterech oscarowych nagród - film "The Grand Budapest Hotel".

Zdjęcia realizowano tu zimą 2012/13. W tym czasie miasto służyło nie tylko za plener, ale także miejsce zamieszkania hollywoodzkich gwiazd. W dniu ogłoszenia oscarowych wyników władze Görlitz wysłały do Hollywood bardzo oryginalną wiadomość.

Chodzi o film video, pokazujący hołd, jaki miasto nad Nysą składa realizatorom filmu. "Z całego serca gratulujemy ekipie. Niech ten film będzie dowodem tego, jak jesteśmy dumni, że mogliśmy go współtworzyć" - napisał w komentarzu Siegfried Deinege, burmistrz Görlitz. W trzyminutowym filmie znalazł się także krótki polski akcent. Film można obejrzeć poniżej:

Görlitz`s tribute to The Grand Budapest Hotel
Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH
.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma