Nowy numer 25/2018 Archiwum

Koronkowy flash mob w Legnicy przejdź do galerii

Od Środy Popielcowej trwa na legnickim rynku niezwykła modlitwa.

Gdy na miejskim ratuszu zegar wybijał godzinę 15, przed położonym niedaleko pomnikiem św. Jana Pawła II kilkanaście osób rozpoczęło modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. W ten sposób rozpoczęła się modlitewna inicjatywa w obronie życia nienarodzonych dzieci. Wszystko w ramach przygotowań do Marszu dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Legnicy w Niedzielę Palmową.

Akcja nosi nazwę "Modlitewny FlashMob". Organizatorzy nawiązują w ten sposób do flash mobów, czyli różnych ulicznych happeningów, które trwają kilka minut i angażują wielu przechodniów. 

Modlitwa przed pomnikiem będzie trwała przez cały Wielki Post, równolegle do akcji 40 Dni Dla Życia. To z kolei jest rodzaj modlitewnej sztafety. Jedna osoba bądź grupa osób deklaruje, że przez jedną, wybraną przez siebie godzinę będzie nieustannie modlić się za poczęte dzieci.

Zapisy są przyjmowane między poniedziałkiem a piątkiem od godz. 9 do 15 pod numerem telefonu: 513 129 362. Które godziny są jeszcze nieobstawione, można sprawdzić TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma