Nowy numer 3/2021 Archiwum

Szukają inwestorów wzdłuż S3

Pięć stref ekonomicznych szykuje ofertę dla firm w oparciu o projektowaną trasę. W tej sprawie spotkają się w głogowskim ratuszu.

Legnicka, Kostrzyńsko-Słubicka, Pomorska, Wałbrzyska i Kamiennogórska LSSE, wspierane przez Agencję Nieruchomości Rolnych oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, przygotowały projekt pod nazwa "S3 - Droga Wielkich Możliwości".

W jego ramach zamierzają wspólnie przygotować tereny inwestycyjne wzdłuż powstającej trasy szybkiego ruchu z Lubawki do Szczecina.

- Z lokowaniem inwestycji jest jak z budowaniem domu. Zanim się na to zdecydujemy, analizujemy w jakiej okolicy ten dom postawić, jakie drogi do niego prowadzą i czy będziemy mieli pomocnych sąsiadów - mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes LSSE.

- Wiemy, że przedsiębiorcy podejmują decyzję głównie w oparciu o sieć drogową. My wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Proponujemy atrakcyjne tereny inwestycyjne wzdłuż projektowanej i powstałej trasy S3 - deklaruje.

Głównym celem projektu jest bowiem stworzenie tzw. obszaru aktywności inwestycyjnej przy S3, będącej częścią międzynarodowej trasy E65. Równolegle z jej budową przygotowywana jest kompleksowa oferta dla inwestorów. Jest dedykowana nie tylko dużym firmom z zagranicy, ale także małym i średnim przedsiębiorstwom lokalnym.

Teraz zadaniem stref ekonomicznych Polski Zachodniej będzie przygotowanie atrakcyjnych działek, wyposażonych m.in. w gotowe hale pod wynajem dla małych i średnich firm. Drogi, uzbrojenie i sieci maja powstać przy dodatkowej pomocy lokalnych samorządów. Spotkanie wszystkich zainteresowanych podmiotów zaplanowano na czwartek, 19 lutego w głogowskim ratuszu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama