Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kibice, przyjeżdżajcie!

W tym roku nowości są trzy: Bieg Piastów potrwa 9 dni, w ramach imprezy odbędzie się Puchar Świata w biegach długodystansowych, po raz pierwszy organizatorzy zapraszają także kibiców.

- Przyjeżdżajcie bezpłatnymi autobusami, które będziemy podstawiać przez trzy główne dni! - mówił podczas konferencji prasowej w Jakuszycach komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin. A będzie warto przyjechać, bo pierwszy raz zagości w Jakuszycach Puchar Świata w biegach długich, czyli FIS Marathon Cup.

Jak tłumaczyła Kinga Jaworek, wicekomandor Biegu Piastów i członek zarządu Worldloppet - gwarantuje to bardzo silną obsadę.

- Wystartują Czech Petr Novak,  Białorusin Aliaksei Ivanou, włoski zwycięzca FIS Marathon Cup w sezonie 2012/13 Sergio Bonaldi i Francuz Mathias Wibault, a wśród pań medalistka olimpijska Włoszka Antonella Confortola i Amerykanka Holly Brooks - wymienia Kinga Jaworek. Mocną obsadę zapewnia także znakomita aura. - Koledzy z innych krajów pytają mnie, czy w Jakuszycach jest śnieg. Odpowiadam, że trenuję tu codziennie rano i wiem, że trasy są doskonałe! - mówił zawodnik elity Mariusz Dziadkowiec-Michoń ze Stowarzyszenia Bieg Piastów. 

- Wszyscy nasi przyjaciele z Worldloppet skracają trasy, a my dzięki doskonałym warunkom i nowej pętli wokół Kozińca wydłużamy główny dystans do 51 kilometrów – zapowiedział Dariusz Serafin. Nowością tegorocznego Biegu Piastów będzie także Expo, czyli targi odzieży, sprzętu i smarów narciarskich.

- Każdy, także turyści, będzie mógł zobaczyć targi i zrobić zakupy – zachęca Zygmunt Bobowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów. To wszystko powoduje że Julian Gozdowski, legendarny pomysłodawca biegu, nie krył dumy z tego, co na jego oczach z terenowego biegu na biednych trasach i zapleczu, stało się liczącą się na świecie potęgą.

- Jako były komandor muszę powiedzieć, że grupa młodzieży która Piasty przejęła, dynamicznie rozwija nasze zawody. To dla mnie ogromna przyjemność widzieć grupę ludzi, którzy pracują na rzecz Biegu Piastów z siłą dynamitu – powiedział honorowy prezes i komandor Biegu Piastów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama