GN 28/2018 Archiwum

Tam praca, gdzie specjaliści

Firma Kosikowski & Kresky beneficjentem pierwszego w tym roku zezwolenia od KSSEMP. Firma będzie działała w Lubaniu, bo lokalny rynek pełen jest potrzebnych jej specjalistów.

Firma będzie produkować maszyny i automaty do procesów tzw. chemii mokrej. W tym celu zamierza kupić nieruchomość o pow. 4,4 ha, położoną na terenie KSSEMP, w podstrefie Lubań, którą obecnie wynajmuje. Zmodernizuje tam obiekt biurowo-socjalny oraz wyposaży w nowoczesny park maszynowy halę produkcyjną.

Jak podkreśla Iwona Krawczyk, prezes zarządu kamiennogórskiej strefy, argumentem za realizacją inwestycji w Lubaniu była dostępność fachowców na lokalnym rynku pracy. - Ci ludzie mają duże doświadczenie w produkcji wyspecjalizowanych urządzeń wykorzystywanych w wielu branżach - mówi prezes kamiennogórskiej strefy.

Mówi się głównie o specjalistach z branży galwanicznej, elektronicznej, motoryzacyjnej, sprzętu AGD, fotowoltaicznej, oczyszczania wody, powietrza, ścieków oraz alternatywnych źródeł energii.

- Firma Kosikowski & Kresky chce świadczyć również usługi badawczo-rozwojowe w dziedzinie techniki i technologii, ma prowadzić działalność projektową i badawczo-wdrożeniową, związaną z działalnością produkcyjną i usługową - wylicza Iwona Krawczyk.

Kosikowski & Kresky zadeklarowała inwestycje na poziomie 9 mln zł. W zakładzie w Lubaniu pracę znajdzie ok. 60 osób. Od początku swojego istnienia, tj. od roku 1994, Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości wydała 115 pozwoleń na prowadzenie działalności.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma