Nowy numer 44/2020 Archiwum

Aeroklub pod pręgierzem

Prokuratura w Jeleniej Górze prowadzi postępowanie w sprawie rzekomego wyłudzenia. Chodzi m.in. o dotację z Urzędu Marszałkowskiego na remont na górze szybowcowej i zakup paliwa.

Góra Szybowcowa w Jeżowie Sudeckim to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w kraju, mekka miłośników szybownictwa, znana na całym świecie. Cieniem na tę legendę rzuca się wniosek, jaki przed kilkoma dniami wpłynął do jeleniogórskiej prokuratury.

Dwaj piloci, do niedawna członkowie Aeroklubu Jeleniogórskiego, zarzucają w nim prezesowi i dyrektorowi aeroklubu nieprawidłowości w rozporządzaniu finansami.

Chodzi m.in. o kilkunastotysięczną dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, która miała być przeznaczona na remont infrastruktury na Górze Szybowcowej.

Pod lupą prokuratury znalazły się także remont jednego z samolotów oraz rozliczenia finansowe za zakup paliwa. Obaj podejrzani nie przyznają się do winy. Sprawą zajął się dodatkowo Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Góra Szybowcowa w Jeżowie Sudeckim to jedno z dwóch lotnisk Aeroklubu Jeleniogórskiego. Drugie znajduje się na terenie miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama