Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wszystko dla rodzin

W Bolesławcu i w Legnicy ks. Dariusz Oko mówił prawdę o gender.

Pierwsze spotkanie o tematyce gender miało miejsce w Bolesławcu, w tamtejszym ośrodku kultury. Sala zapełniła się do ostatniego miejsca.

Ks. dr hab. Dariusz Oko wygłosił tam prelekcję pt. "Gender - od tolerancji do totalitaryzmu". To była pierwsza wizyta znanego kapłana w mieście ceramiki. Wzbudziła ogromne zainteresowanie, sala w BOK-MCC wypełniła się po brzegi.

Kapłan zaczął spotkanie od wskazania na malutkie dziecko, z którym na wykład przyszła jedna z mieszkanek Bolesławca. Był to punkt wyjścia do wskazania na najważniejsze wartości jakimi kieruje się ludzkość. Przeciwko nim używane są dzisiaj najmocniejsze narzędzia propagandy, czyli telewizja.

Ks. Dariusz Oko podkreśla przy tym wartość odwagi Kościoła, który w ciągu wieków potrafił w imię prawdy przeciwstawić się władcom. Płacił przy tym ogromną cenę. Jednocześnie kapłan pokazywał dlaczego rodzina jest dzisiaj obierana za cel ataków:

Według prelegenta teorię gender, która jest tak naprawdę zlepkiem chorych idei, wymyślili ateiści, którzy potrzebowali stworzyć swojego bożka. Okazał się nim seks, który epatuje praktycznie z każdej pracy o gender:

Organizatorami spotkania byli członkowie Stowarzyszenie Rodzina Polska oraz Prawa i Sprawiedliwości.

W Legnicy ks. Dariusz Oko był w sobotę. Tam jego spotkanie było związane z przygotowaniami diecezji legnickiej do III Kongresu Rodzin, który w połowie maja odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Temat sobotniego wykładu brzmiał " Gender - zagrożenie dla dzieci, młodzieży i rodzin".

Obok samej prelekcji zgromadzeni w auli Wyższego Seminarium Duchownego usłyszeli świadectwo życia małżeństwa Leszka i Haliny Michalewicz.

Kolejne dwa spotkania z ciekawymi wykładowcami o rodzinie odbędą się w auli WSD 14 lutego oraz 14 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama