Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zmarł ks. Tadeusz Jordanek

Najstarszy kapłan diecezji legnickiej odszedł do Pana w środę wieczorem.

Wieczorem 14 stycznia dotarła do nas informacja o śmierci ks. prałata Tadeusza Jordanka. Był to najstarszy kapłan diecezji legnickiej.

Według informacji, które udało nam się zebrać na tę chwilę, uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 17 stycznia, w parafii pw. Zwiastowania NMP w Mirsku. Zgodnie z ostatnią wolą zmarłego tam też spocznie jego ciało.

Dzień wcześniej, tj. w piątek, o 18.00 w intencji śp. ks. Tadeusza Jordanka zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śląskim, gdzie zmarły kapłan mieszkał po przejściu na emeryturę.

Ks. prałat Tadeusz Jordanek urodził się w 1924 roku w Kętach niedaleko Krakowa. Już przed wojną pragnął wstąpił do zakonu, jednak wybuch walk pokrzyżował mu plany. Po wojnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Ukończył je jako jeden z pierwszych roczników w 1954 roku. Pracował m.in. Głuszycy oraz w Oleśnicy. Pierwsze probostwo objął w Wabienicach (obecnie powiat oleśnicki, gmina Bierutów). Tam przywrócił kult obrazowi Matki Bożej Złotopotockiej. Od 1976 aż do 2005 roku pracował w parafii pw. Zwiastowania NMP w Mirsku.

Artykuł, który ukazał się w "Gościu Legnickim" w związku z jubileuszem święceń prezbiteratu ks. prałata Tadeusza Jordanka:

Życie Bogiem przeplatane

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma