Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zmarł ks. Zbigniew Tracz

Odszedł do Pana wieloletni proboszcz jaworskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego.

Taki oficjalny komunikat widnieje na stronie internetowej diecezji legnickiej:

Legnicka Kuria Biskupia informuje, że 12 stycznia 2015 r., w godzinach popołudniowych w jaworskim szpitalu zmarł nagle ks. prałat Zbigniew Tracz (ur. 1956; śwęc.1982), proboszcz i budowniczy kościoła parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze.

Zmarłego Kapłana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Szczegóły związane z pogrzebem zostaną podane później.

bp Marek Mendyk
Wikariusz Generalny

Legnica, 12 stycznia 2015 r.

------

Ks. Zbigniew Tracz, pochodził z Oławy i po ukończeniu technikum w Jelczu wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Ukończył je w 1982 roku przyjmując święcenia prezbiteratu. Posługiwał m.in. w Bolesławcu i we Wrocławiu. Pierwszą parafią w której służył jako proboszcz były Kwietniki pod Jaworem. Od 1998 roku pełnił funkcję proboszcza w powstałej w Jaworze parafii pw. Miłosierdzia Bożego. To wówczas parafia zyskała z poradzieckiego mienia budynki, w których powstała m.in. parafialna świątynia. Obok zaczęto budować obecny kościół pw. św. s. Faustyny  Kowalskiej. Przez wiele lat ks. Zbigniew Tracz był ojcem duchownym Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Wiele osób kojarzy go głównie z bajek po Apelu Jasnogórskim, które opowiadał swoim głębokim, ciepłym i spokojnym głosem.

Rada Miasta Jawora nadała mu w w 2004 roku tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jawora.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma