Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Edukacja na składowiskach

Lubawska spółka Sanicom chce zrekultywować zamknięte śmietniska w Lubawce i Czarnym Borze. Mają tam powstać ścieżki przyrodnicze.

Grzegorz Szmajdziński, prezes Sanikomu, zapewnia, że jeżeli ministerstwo środowiska przyzna jego spółce dofinansowanie, projekt ścieżek przyrodniczych będzie zrealizowany do końca tego roku. - Łącznie około 7,5 ha zrekultywowanych kwater obsadzimy ciekawą roślinnością. Powstaną tam także ścieżki przyrodnicze - mówi Szmajdziński. 

Rekultywacja ma ograniczyć negatywny wpływ znajdujących się tam odpadów, w szczególności przedostawanie się odcieków do wód gruntowych i emisji gazów składowiskowych, m.in. metanu, do atmosfery.

Wartość brutto projektu „Rekultywacja składowisk odpadów komunalnych na cele przyrodnicze w Środkowosudeckim Regionie Gospodarki Odpadami” to prawie 12,5 mln zł. Sanikom ubiega się o 8,5 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Celem tego programu jest poprawa atrakcyjności inwestycyjnej Polski i jej regionów poprzez rozwój infrastruktury technicznej przy równoczesnej ochronie i poprawie stanu środowiska, zdrowia, zachowaniu tożsamości kulturowej i rozwijaniu spójności terytorialnej. Nowy projekt Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sanikom jest na liście rankingowej ministerstwa środowiska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma