Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nowi pogranicznicy w służbie

38 nowych funkcjonariuszy zostanie przyjętych do służby w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej w 2015 r. O jedno miejsce ubiegało się kilkunastu kandydatów.

Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ogłosił właśnie nabór do służby. Jak informuje mjr SG Irena Skuliniec, rzecznik prasowy komendanta NOSG, pierwsi funkcjonariusze rozpoczną służbę już w styczniu.

- Po pozytywnie zakończonej procedurze kwalifikacyjnej, na którą składają się m.in. testy psychologiczne, badanie wariografem oraz testy z wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej, szeregowy odbywa 8-miesięczny kurs w jednym z naszych ośrodków szkolenia - wyjaśnia mjr Skuliniec.

Przystąpić do testów może wyłącznie obywatel polski, niekarany, z co najmniej średnim wykształceniem. - Ważne, aby taka osoba była gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie i miała odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby - dodaje rzecznik. W zamian szeregowy Straży Granicznej może liczyć na 2 tys. zł miesięcznej pensji brutto oraz sympatię Polaków. Statystyki od lat pokazują, że pogranicznicy są w czołówce listy najbardziej szanowanych zawodów.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej obejmuje swoim zasięgiem Wielkopolskę, Lubuskie i Dolny Śląsk. Na terenie diecezji legnickiej należą do niego placówki w Legnicy, Jeleniej Górze i Zgorzelcu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma