Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Święta Noc, heilige Nacht...

Dziewiętnastego grudnia, w kulminacyjnym dniu Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Görlitz, ze sceny na rynku zabrzmiały kolędy, pastorałki i inne świąteczne melodie, pochodzące z repertuaru obu sąsiadujących krajów. Organizatorem tego spotkania już po raz kolejny było stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen.

Jak co roku, na Starym Rynku w Görlitz odbywa się niezwykły i jedyny w naszym regionie Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy. Zaprosiliśmy do udziału w nim uczniów i seniorów z Polski. Razem z przyjaciółmi z Niemiec wystąpili na scenie, gdzie prezentowali kolędy i pastorałki z Polski i Niemiec – wyjaśnia Magdalena Zielińska z Meetingpoint Music Messiaen.

Aby osłodzić, a jednocześnie „ogrzać” występy młodych artystów, organizatorzy przygotowali dla nich gorącą czekoladę i poczęstunek, a także przejazd zimową kolejką. Kolędy śpiewali m.in. uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia z Jeleniej Góry oraz seniorzy z Miejskiego Klubu Seniora w Zgorzelcu. – Codziennie na kilka godzin udostępnialiśmy scenę w rynku, gdzie każdy zespół mógł włączyć się w śpiewanie – mówi M. Zielińska. Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy zakończył się w Wigilię Bożego Narodzenia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma