Zawodówka "wyleciała"

Wszystko wskazuje na to, że w sierpniu z oświatowej mapy Lubina zniknie Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Miasto chce, aby w budynku uczono przyszłych lotników.

Decyzję o likwidacji szkoły radni miejscy podjęli w ubiegłym roku. Ich zdaniem, nie było chętnych do nauki w likwidowanej placówce. Z tego powodu już 2 lata temu zaprzestano naboru kolejnych roczników.

Z taką opinią nie zgadzali się uczniowie i nauczyciele szkół wchodzących w skład ZSZiO: Technikum nr 3, Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2, Technikum Uzupełniającego dla Dorosłych oraz Uzupełniającego Liceum dla Dorosłych, którzy wielokrotnie pikietowali pod salą obrad Rady Miejskiej. Jak się okazało – bezskutecznie. Ostatni uczniowie Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących opuszczą jego mury w czerwcu.

Zlikwidowane będą także szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 1 (III Liceum Ogólnokształcące, Technikum Uzupełniające dla Dorosłych i Technikum dla Dorosłych) oraz Zespołu Szkół nr 2 (IV Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, II Uzupełniające Liceum dla Dorosłych oraz Szkoła Policealna dla Dorosłych).

Teraz miasto zamierza w miejscu likwidowanego ZSZiO utworzyć szkołę kształcącą techników lotnictwa. Jak informuje Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina, jego szef prowadzi w tej sprawie rozmowy z Ministerstwem Gospodarki. – Dotyczą one dofinansowania większej liczby klas nauki zawodu, także na poziomie technikum, m.in. technikum lotniczego – wyjaśnia J. Mamiński. Zajęcia przyszłych adeptów lotnictwa przebiegałyby pod okiem fachowców z Aeroklubu Zagłębia Miedziowego. Andrzej Onisch, wiceprezes lubińskiego AZM, przyznał, że od dawna myślano tu o kształceniu młodzieży i stworzeniu klasy w liceum profilowanym. Do dyspozycji uczniów byłyby dobrze wyposażone lotnisko, pas startowy i samoloty szkoleniowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..