Nowy numer 24/2018 Archiwum

Rekolekcje "live"

Bp Zbigniew Kiernikowski miał ponadgodzinną audycję w Radiu Plus. Mówił m.in. o przeżywaniu Bożego Narodzenia i odbierał telefony od słuchaczy. Kolejne takie spotkanie z ordynariuszem - za miesiąc.

- Jestem tu, bo potrzebuję być bliżej mojej rodziny. A jest nią diecezja - mówił w legnickim studio bp Kiernikowski. - Wiem, że taki bezpośredni kontakt, zwłaszcza za pierwszym razem, nie jest łatwy. Nie dla mnie nie jest łatwy, ale dla osób słuchających.

Mimo to zachęcam do skorzystania z bezpośredniego kontaktu, jaki daje radio. Chodzi mi o rozmowy bezpośrednie, bo niektórzy traktują takie spotkania ze mną w sposób zbyt hieratyczny - powiedział bp Zbigniew.

Podczas prowadzonego przez ks. Waldemara Wesołowskiego przy mikrofonie spotkania mówiono wiele o współczesnym przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia, o właściwym pojmowaniu Chrystusowego Wcielenia oraz o sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Bp Kiernikowski rozmawiał także na żywo z jednym ze słuchaczy biskup legnicki przypomniał, że było to pierwsze z zaplanowanej serii spotkań ordynariusza z wiernymi za pomocą rozmów w eterze.

Spotkania takie będą za każdym razem odbywać się na żywo. Za każdym razem będzie też okazja, aby zadzwonić do studia z konkretnym pytaniem do biskupa diecezjalnego. Można to zrobić także przy pomocy maila wysłanego na adres radiowego studia. 

Audycja zakończyła się życzeniami bożonarodzeniowymi, skierowanymi przez ordynariusza do wiernych naszej diecezji. Te radiowe spotkania są ciągiem dalszym rekolekcji, w jakich bp Zbigniew Kiernikowski brał udział w Katolickim Radiu Podlasie, jeszcze jako ordynariusz diecezji siedleckiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma