Nowy numer 28/2018 Archiwum

Będziemy uczyć, jak uczyć

10 stycznia ruszy Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego. Wyszkoli przyszłych doradców rodzinnych i nauczy wystąpień publicznych przed młodzieżą.

Cztery semestry nauki w trybie zaocznym. Nauka dwa razy w miesiącu przez całą sobotę. Na zakończenie – dyplom ukończenia studium i możliwość prowadzenia poradnictwa rodzinnego lub wygłaszania prelekcji na ten temat. To w skrócie najbliższe plany Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Legnickiej (DRDL).

Jak wyjaśnia ks. dr  Bogusław Wolański, diecezjalny duszpasterz rodzin, słuchacze studium będą się uczyć jak uczyć innych naturalnych metod planowania rodziny i jak nie bać się występowania z prelekcjami.

– Często jest tak, że pewne osoby mają ogromną wiedzę na temat poradnictwa rodzinnego, ale boją się wystąpień publicznych, zwłaszcza przed młodzieżą. Tego także będziemy tu uczyć – mówi ks. dr Wolański. Chętni do studium już są. Zgłosiło się ponad 20 osób, czyli tyle, ile zaplanowali organizatorzy.

– To górna granica jaką sobie założyliśmy z uwagi na charakter zajęć, które w dużej części będą polegać na pracy warsztatowej. Jednak jeżeli ktoś jeszcze się zgłosi, będziemy starali się nie odprawić go z kwitkiem. Zależy nam, żeby przygotować jak najwięcej osób, które będą promowały odpowiedzialne rodzicielstwo – zapewnia ks. dr Wolański.

Chętni oprócz podania powinni dostarczyć także opinię proboszcza. Wzór podania można znaleźć na stronie internetowej DRDL. Zajęcia będą się odbywać w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma