Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zmiany w zarządzie KGHM?

Według nieoficjalnych informacji Wojciech Kędzia, dotychczasowy wiceprezes zarządu KGHM ma stracić dziś stanowisko. Ma zastąpić go dyrektor jednej z miedziowych kopalń.

Prawdopodobnie dziś Rada Nadzorcza KGHM odwoła Kędzię ze stanowiska. Nowym wiceprezesem ma zostać Mirosław Laskowski, obecnie dyrektor Zakładów Górniczych "Rudna".

Powodami odwołania Kędzi mają być m. in. jego niektóre wypowiedzi na temat poszukiwań złóż cennych metali na dnie oceanów i w kosmosie. Zdaniem specjalistów z branży mogły one źle wpłynąć na wizerunek firmy.

Wojciech Kędzia pełni swoją funkcję od czterech lat. Z KGHM związany jest znacznie dłużej. Pracę zaczynał jako górnik pod ziemią, mozolnie wspinając się po szczeblach kariery. Dziś po południu oświadczenie w sprawie ewentualnych zmian ma wydać Biuro Prasowe KGHM. Prawdopodobnie znajdzie się tam informacja o oddelegowaniu Kędzi do zarządu kanadyjskiej kopalni należącej do KGHM.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma