GN 28/2018 Archiwum

Zatrute umysły

Ledwie pokazała się informacja, że w podlegnickim DPS-ie jest zatrucie, a dwóch podopiecznych ośrodka zmarło, wszyscy zaczęli łączyć oba te fakty. Niepotrzebnie.

Początek był rzeczywiście sensacyjny. Dwoje podopiecznych Domu Pomocy Społecznej nie żyje w wyniku zatrucia. A my lubimy sensacje. Dlatego przez długie godziny media karmiły się tą informacją, przekazując ją sobie bezrefleksyjnie, ale za to bardzo szybko.

"Ktoś ich otruł?! Ale kto? Mieszkaniec DPS-u! Nie! Firma dostarczająca obiady! Na pewno? No przecież wiem, w radiu mówili!".

Słupki odsłon i oglądalności poszły w górę, przynajmniej do pierwszych analiz i rozmów z lekarzami.

Wtedy okazało się, że dwie ofiary wcale nie muszą mieć cokolwiek wspólnego z zatruciem. Wkrótce, że te śmierci miały na pewno inną przyczynę. Po dwóch dniach, że sanepid wyklucza że zakażona była dostarczana żywność. Słupki poszybowały w dół. O sprawie powoli zapomniano.

Gdzieś w tym wszystkim zgubił się dramat dyrekcji ośrodka, zdruzgotanej tym, co zaszło. Rodzin, które straciły bliskich. No, bo gdyby zmarli w skutek sensacyjnego zatrucia...

To my mamy już chyba tak zatrute umysły, że złe wiadomości same układają się nam w głowach w pozornie logiczny i uporządkowany, makabryczny ciąg. Otrzeźwienie, że mogło być inaczej, mniej sensacyjnie, jakby mniej już nas obchodzi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma