Nowy numer 33/2018 Archiwum

I po Barbórce...

Finałem olimpiady wiedzy o KGHM i regionie zakończyło się górnicze święto w Lubinie. O miano górniczych olimpijczyków walczyli uczniowie podstawówek i gimnazjów.

Za nami dni, które minęły pod znakiem czarnych mundurów, kolorowych pióropuszy, białych szpad i piwnych karczem. Barbórka była w tym roku wyjątkowa dla KGHM, który świętował m. in. uruchomienie swojej kopalni w chilijskim Sierra Gorda.

M. in. na pytania o nowe nabytki inwestycyjne KGHM pytani byli finaliści olimpiady, którzy spotkali się dziś po południu w sali Centrum Kultury Muza w Lubinie.

Po raz pierwszy wzięli w niej udział uczniowie ze starego i nowego Zagłębia Miedziowego. Ich wiedzę oceniali m. in. szefowie poszczególnych departamentów KGHM oraz przedstawiciele współpracujących z nią firm.

- Celem olimpiady była popularyzacja wiedzy o KGHM i wzmocnienie regionalnej tożsamości wśród najmłodszych - wyjaśnia Paweł Markowski, dyrektor naczelny ds. produkcji górniczo-hutniczej KGHM..

- Co roku z okazji Barbórki organizowaliśmy quiz wiedzy o KGHM. W tym roku Towarzystwo Przyjaciół imienia Jana Wyżykowskiego powiększenie formuły tego konkursu. Nam się ten pomysł spodobał i jesteśmy jego patronem - dodał Markowski.  

Prezes Towarzystwa Przyjaciół im. Jana Wyżykowskiego uważa, że o globalnej firmie, jaką jest KGHM, powinno się wiedzieć jak najwięcej.

- W szkołach są konkursy ochrony przeciwpożarowej, ortograficzne, polonistyczne, natomiast takich konkursów jest bardzo mało. My chcemy to zmienić - mówi Wanda Wdowiak, prezes towarzystwa.

Dzisiejsi finaliści zostali wyłonieni w eliminacjach powiatowych, które odbyły się 15 października.

 
 
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma