Nowy numer 28/2018 Archiwum

Druga tura nieoficjalnie

Spośród prezydentów - obaj pozostają na swoich stanowiskach. Nieco przetasowań jest wśród burmistrzów.

Według danych z ponad dwudziestu obwodowych komisji wyborczych, w Legnicy Tadeusz Krzakowski, dotychczasowy prezydent miasta, wygrał z pretendentem do tego stanowiska Jarosławem Rabczenko. Krzakowski zdobył ok. 58 proc. głosów, Rabczenko - ok. 42 proc. Także jeleniogórzanie postawili na obecnego prezydenta. Marcin Zawiła zebrał 58 proc. głosów a jego kontrkandydat Marek Obrębalski 41 proc. 

Wg danych z dziesięciu okręgowych komisji wyborczych, na obecnego burmistrza Zgorzelca Rafała Gronicza zagłosowało więcej osób niż na pretendenta Sławomira Zawadę. Zmiana nastąpi na fotelu burmistrza w Chocianowie, gdzie Franciszek Skibicki wygrał z obecnie sprawującym tę funkcję Romanem Kowalskim. W Lubaniu Arkadiusz Słowiński (obecny burmistrz miasta)  otrzymał 61 proc. poparcie, a na jego kontrkandydata Konrada Rowińskiego zagłosowało 38 proc. wyborców. 

Na tę godzinę nie mamy jeszcze danych na temat głosowania w Ścinawie (gdzie o fotel burmistrza walczyli Andrzej Holdenmajer i Krystian Kosztyła), Kamiennej Góry, Lubawki, Karpacza, Szklarskiej Poręby, Jawora, Złotoryi i Lwówka Ś. Wszędzie tam odbyła się dziś druga tura głosowania na włodarzy miast. Wybory dotyczyły także wójtów, m. in. w Lubinie, Chojnowie i Legnickim Polu. Jutro podamy oficjalne wyniki ze wszystkich miast gdzie dziś głosowano.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma