Nowy numer 11/2019 Archiwum

Tylko ty i On! Wieczór Chwały w Chocianowie

200 lat temu urodził się ks. Jan Bosko. Aby uczcić to wydarzenie, salezjańska młodzież wielbiła Pana w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Kościół pełen wiernych, młodzieży, modlitwy i śpiewu. Po raz pierwszy w Chocianowie zorganizowano Wieczór Chwały, który rozpoczęła Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. dr Jarosław Kowalczyk, dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej. Przed adoracją Najświętszego Sakramentu do młodzieży zwrócił się ks. Krzysztof Smardzewski SDB.

- Wieczór Chwały to m.in. moment zatrzymania i odpowiedzi na pytanie: dokąd zmierzam? To chwila, kiedy wszystko inne wokół przestaje się liczyć. Pozostajesz tylko ty i On - powiedział ks. Krzysztof.

O genezie zorganizowania Wieczoru Chwały w Chocianowie mówił z kolei dyrektor Wydziału Katechetycznego.

- Takie spotkania odbywają się w różnych miejscach naszej diecezji. Pomyśleliśmy, że Chocianów też powinien do nich dołączyć ze swoją gościnnością tutejszych parafian i miejscowych salezjanów - mówił po Mszy św. ks. dr Kowalczyk.

Wieczór chwały nie miałby tak wzniosłej i radosnej oprawy, gdyby nie muzycy. Z wysokości kościelnego chóru w modlitwie pomagali wiernym członkowie parafialnej scholi "Chocianowskie nutki".

- Czasami wchodzę na stronę internetową parafii w Chocianowie, aby zobaczyć kolejne inicjatywy księży salezjanów i aby potem naszym księżom podpowiadać, co robić, aby mieć choć tyle młodzieży przy parafii, co tu - dodał dyrektor Wydziału Katechetycznego. 

W Wieczorze Chwały uczestniczyli także klerycy salezjańscy z seminarium w Krakowie oraz stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL