Tylko ty i On! Wieczór Chwały w Chocianowie

200 lat temu urodził się ks. Jan Bosko. Aby uczcić to wydarzenie, salezjańska młodzież wielbiła Pana w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Kościół pełen wiernych, młodzieży, modlitwy i śpiewu. Po raz pierwszy w Chocianowie zorganizowano Wieczór Chwały, który rozpoczęła Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. dr Jarosław Kowalczyk, dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej. Przed adoracją Najświętszego Sakramentu do młodzieży zwrócił się ks. Krzysztof Smardzewski SDB.

- Wieczór Chwały to m.in. moment zatrzymania i odpowiedzi na pytanie: dokąd zmierzam? To chwila, kiedy wszystko inne wokół przestaje się liczyć. Pozostajesz tylko ty i On - powiedział ks. Krzysztof.

O genezie zorganizowania Wieczoru Chwały w Chocianowie mówił z kolei dyrektor Wydziału Katechetycznego.

- Takie spotkania odbywają się w różnych miejscach naszej diecezji. Pomyśleliśmy, że Chocianów też powinien do nich dołączyć ze swoją gościnnością tutejszych parafian i miejscowych salezjanów - mówił po Mszy św. ks. dr Kowalczyk.

Wieczór chwały nie miałby tak wzniosłej i radosnej oprawy, gdyby nie muzycy. Z wysokości kościelnego chóru w modlitwie pomagali wiernym członkowie parafialnej scholi "Chocianowskie nutki".

- Czasami wchodzę na stronę internetową parafii w Chocianowie, aby zobaczyć kolejne inicjatywy księży salezjanów i aby potem naszym księżom podpowiadać, co robić, aby mieć choć tyle młodzieży przy parafii, co tu - dodał dyrektor Wydziału Katechetycznego. 

W Wieczorze Chwały uczestniczyli także klerycy salezjańscy z seminarium w Krakowie oraz stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..