Nowy numer 21/2018 Archiwum

Wybory do sejmiku wypaczone?

Członek Wojewódzkiej Komisji Wyborczej sugeruje powtórzenie wyborów!

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą wiemy, że podział mandatów w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego będzie wyglądał następująco:

Platforma Obywatelska - 16 mandatów,

Prawo i Sprawiedliwość - 9 mandatów,

Polskie Stronnictwo Ludowe - 5 mandatów,

Bezpartyjni Samorządowcy - 4 mandaty,

SLD - 2 mandaty.

Platforma Obywatelska zapowiada sojusz z PSL. Na marszałka zarządu województwa został już rekomendowany dotychczasowy marszałek czyli Cezary Przybylski.

Pierwsze układy i koalicje nie oznaczają końca kłopotów z liczeniem głosów.

W protokole (TUTAJ) znajdziemy bowiem bardzo interesującą uwagę autorstwa Kamila Sadowskiego, członka Wojewódzkiej Komisji Wyborczej.

Pisze on, że "z uwagi na rekordowo wysoką liczbę głosów nieważnych, w historii wszystkich dotychczas przeprowadzonych wyborach w Polsce po 1989 roku sugeruję, aby sprawdzono i ustalono w jaki sposób oddawane głosy stawały się głosami nieważnymi. W związku z powyższymi faktami wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego powinny zostać powtórzone".

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma