Nowy numer 21/2018 Archiwum

Ci już wygrali, ci muszą walczyć

Znamy już zwycięzców w wyborach na wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła w nocy wyniki wyborów samorządowych na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Nadal czekamy na wyniki głosowania do sejmików wojewódzkich.

W naszym regionie do drugiej rundy głosowania dojdzie m.in w dwóch największych miastach diecezji: 30 listopada w Legnicy zmierzą się Tadeusz Krzakowski z Jarosławem Rabczenką, a w Jeleniej Górze - Marcin Zawiła z Markiem Obrębalskim.

Do drugiej rudny w Zgorzelcu, Jaworze, Lwówku Śląskim.

W Lubinie i Bolesławcu bezapelacyjne zwycięstwo odnieśli dotychczasowi włodarze. Robert Raczyński zdemolował rywali uzyskując prawie 71 proc. głosów, zaś Miastem Ceramiki nadal rządzić będzie Piotr Roman, któremu zaufało 52 proc. mieszkańców.

Swoisty rekord padł w gminie Warta Bolesławiecka, gdzie jedynym ubiegającym się o fotel wójta był Mirosław Haniszewski. W myśl ordynacji wyborczej powinien w takim przypadku uzyskać połowę plus jeden głos na tak. Udało mu się to z nawiązką, gdyż krzyżyk przy słowie tak postawiło aż 85 proc. wyborców.

Podobna sytuacja miała miejsce w Osiecznicy, gdzie jedynym kandydatem był Waldemar Nalazek. Ten zdobył aż 89 proc. głosów.

Równie dużo głosów zdobywali włodarze m.in. Zawidowa - Robert Łężny - 76,26 proc., Mysłakowic - Michał Orman - 75 proc., Olszyny Leszek Leśko - 74 proc., Świeradowa-Zdrój - Roland Marciniak - 72 proc., czy Platerówka - Krzysztof Halicki - 70 proc..

Pełna lista z wynikami TUTAJ

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma