Przemeblowanie w powiatach

Nie ma jeszcze oficjalnych wyników, ale już widać, że idą zmiany.

W powiecie legnickim bez wątpienia największym wygranym jest Polskie Stronnictwo Ludowe. I to ono przejmie władzę z rąk wieloletniego starosty Jarosława Humennego, który nie zdołał nawet zdobyć mandatu radnego powiatowego.

W 17-osobowej radzie PSL będzie miało aż 8 swoich przedstawicieli. Wśród nich Kazimierz Burtny, szef miejscowych struktur PSL, i Janina Mazur. Na mandat, a może i na stanowisko w Zarządzie Powiatu może liczyć Aleksander Kostuń, wieloletni wójt Legnickiego Pola.

W Jeleniej Górze z 19 dostępnych mandatów po 5 zdobyły PSL i Platforma Obywatelska. Tuż za nimi uplasowały się PiS (4 mandaty) oraz SLD (3) i Razem dla Regionu (2).

W Bolesławcu, tak w Radzie Miasta, jak i Powiatu, zwycięstwo odniosły komitety wyborcze niezwiązane z partiami ogólnopolskimi. Na 21 mandatów tylko 8 zostało rozdanych między partie: 4 zgarnął PSL, 2 - SLD i PiS. Pozostałe przypadły w udziale: 5 - Platformie Samorządowej Powiatu Bolesławieckiego, 4 - Ziemi Bolesławieckiej i 3 - Gospodarzom w Powiecie.

Z niepełnych, a więc i nieoficjalnych danych wynika, że do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego najwięcej przedstawicielu wprowadzi Platforma Obywatelska (15), potem Prawo i Sprawiedliwość (11). Pozostałe mandaty zagospodarują PSL (5), Bezpartyjni Samorządowcy (3) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (2).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..