Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nie przechodził obojętnie...

Architekt diecezji, wielki kapłan, pracowity człowiek - tak wspominano zmarłego prezbitera.

Podczas uroczystości pogrzebowych było miejsce na pożegnanie ks. infułata prof. dr hab. Władysława Bochnaka. Skorzystali z niego m.in. bp Ignacy Dec, Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy i krewni zmarłego.

Biskup Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej, przemawiał w imieniu duchowieństwa całej metropolii wrocławskiej.

W bardzo szczerych słowach wskazał na wielkie zasługi zmarłego dla tutejszego Kościoła i nagrodę, po jaką odszedł do Pana:

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski opowiedział, jak przebiegała współpraca między nim, przedstawicielem władzy świeckiej, a ks. Bochnakiem, proboszczem parafii katedralnej:

Bardzo dużo ciepłych słów padło z ust przedstawicieli rodziny zmarłego:

Ksiądz infułat przez wiele lat sprawował nadzór i opiekę nad zgromadzeniem sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty. Siostry pamiętają o tym, a słowa podziękowania za wszystkie te lata współpracy wypowiedziała s. Gabriela Kępa, przełożona generalna zgromadzenia:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma