Nowy numer 21/2018 Archiwum

Pierwszy taki pogrzeb w historii przejdź do galerii

Ciało śp. ks. infułata Władysława Bochnaka spocznie w niezwykłym miejscu.

Miejscem złożenia ciała ks. infułata prof. dr hab. Władysława Bochnaka nie będzie cmentarz komunalny w Legnicy, lecz specjalna krypta znajdująca się pod posadzką legnickiej katedry.

Jest to miejsc specjalnie przygotowane do pochówku najważniejszych hierarchów diecezji legnickiej. Nie jest to jednak tylko krypta biskupów, jak w innych polskich diecezjach. Gdyby tak było spocząć tam mogłyby tylko ciała biskupów ordynariuszy. Będąc kryptą katedralną może przyjąć też ciała innych ważnych duchownych. Tak będzie też w przypadku ks. infułata, który przez wiele lat był proboszczem parafii katedralnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma